Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

| Předmět:
před 3 hodinami | #166178

A teď vážně: Co tedy musí stát splnit (a tyto státy to nesplnily), aby jeho vstup do nějakého mezinárodního spolku byl podle mezinárodního práva platný? Jistě to pro tebe nebude problém, když je to (jak píšeš Occidentovi) tak jasné?




| Předmět: veprove -
před 4 hodinami | #166163

chtel bych se vas tady zeptat jak ateistu tak vericich -- nevite nahodou nekdo jaky maji verici - zide - duvot nejist prase?? Tvrdi, ze je spivave - Jak to mysli stou spinou?? Dik



| Předmět:
před 20 hodinami | #166143

decká - necroczar a soucet, čo to tu stvárate, kto to má čítať?



| Předmět: RE:
před 19 hodinami | #166146 (1)

debatuju s intelektuálem, tak nevyrušuj! *27179*



| Předmět: RE: RE:
před 19 hodinami | #166148 (2)

jo okopíruj sem celou knihu *20826* *12619* *3877*



| Předmět: RE:
před 12 hodinami | #166151 (1)

Máme tu, hen tů, demograciju.
To je jako někde na pavlači - dvě hádavé baby se do sebe pustí, ovšem ne v soukromí, potřebují publikum.



| Předmět: RE: RE:
před 7 hodinami | #166152 (2)

Na babi by se to svádělo :-).



| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166157 (2)

Myslím, že vysvětlení náboženství zde není na škodu. *29716*




| Předmět: RE:
před 5 hodinami | #166154 (1)

ad visitor77:
.."decká - necroczar a soucet, čo to tu stvárate, kto to má čítať?"..
nekdo za vas, teisty tu spinavou praci udelat musi - pro tebe je soucet heretik a pro mne pseudovedec.. omlouvam se tedy za kolegou Ondim zmineny pavlacovy hluk, ale kdyz diletanta zamerne verejne usvedcuji z podvodu s prameny presnym curysskym originalem z roku 1952 nebo kuprikladu srovnavam jeho logiku se syntaxi psa a vraha, tak tato exekuce intelektualniho bezdomovce, ideoveho hybrida a duchovniho migranta holt trochu hluci, drahy priteli



| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166156 (2)

Visitor77 se sám neumí slušně chovat, mně imrvere napadá a zaneřáďuje tím diskuze a to kdo má číst ?



| Předmět: Co pro Rusa znamená třídenní speciální…
23.06.26 01:16:45 | #166116

Běžný Rus může třídenní speciální operaci vidět asi takto:

https://www.armyweb.cz/images/000MF000/%C4%8CERVEN%202026/22.06.2026/benzin.jpg

Hlavně na Krymu to tak je.



| Předmět: RE: Co pro Rusa znamená třídenní…
23.06.26 01:22:45 | #166117 (1)

Ano. Je to snaha sehnat benzín do auta



| Předmět: RE: RE: Co pro Rusa znamená třídenní…
před 19 hodinami | #166149 (2)

Na Krymu je zakázaní prodej Benzínu lidem, vše jde armádě. *6365*
Rusáci zrušili pionýrské tábory na Krymu i dál po pobřeží.
Chtělo by to třídenní Ukrajinskou derusifikaci Krymu:
wedrferztbvtzujnuiol,ko=úpůioluikzjht



| Předmět:
22.06.26 11:55:21 | #166068

až si Maďarsko vezme své území, které nemělo nechávat Slovensku...teba zoberie skôr Nemec - my sme suverénny národ s históriou, kultúrou, náboženstvom, umením, tradíciou, s Hunmi nemáme nič spoločné...a neprovokuj, opakuješ sa smiešne už po x-krát...
...kus súčasného Maďarska patrila Veľkej Morave (Koceľovo/Pribinovo kniežatstvo), a môžeme ho (dnes iste len teoreticky) požadovať naspät...tak neprovokuj, je to smiešne, vystupuješ smiešne...vieš, kto sú Slováci/Slovieni? nie sú to "sr--ky", ako si to ty (i mnohí Česi) predstavuješ -
...je vám smutno, a stůnete že nie sme s vami v jednom štáte, denne to čítam na mnohých fórach! - vy ste proste stále Čechoslováci, a tlačíte to aj nám do hlavy....nie sme, sme suverénni! ...
...mnohí Češi chcú žiť na slovensku, berú si Slovenky, lebo sú to krásne - ženy! - aj ty máš Slovenku? prečo si si nenašiel Češku?...sme proste iní ako Bohémi, či potomkovia fiktívneho praotce Čecha...a opakujem, robte všetko preto, aby vás nepohltili Germáni...



| Předmět: RE:
22.06.26 12:23:37 | #166070 (1)

ad visitor77:
Operovani s Velkou Moravou a Blatenskym knizectvim jako s nastroji moderneho uzemniho naroku je projev hlubokeho diletantstvi - projektovat moderni koncept etnickeho narodniho statu do 9. stoleti je teleologicky anachronismus nejhrubsiho zrna. Pokud by mezinarodni pravo sdilelo tvoji detinskou logiku, museli by Italove zitra anektovat celou zapadni Evropu a Mongolove polovinu Eurasie. Stejne tak tvoje absurdni rasove vyhranovani se vuci „Hunum“ ukazuje, ze tvoje znalosti o etnogenezi stredoeovropskeho prostoru zamrzly na urovni romantickych basnicek z 19. stoleti. Geneticky a kulturne jsou si dnesni Stredoveropane – vcetne Slovaku a Madaru – tak blizci, ze tvoje snaha o budovani jakesi kmenove cistoty pusobi v 21. stoleti vyslovene smesne a vedecky neudrzitelne. S nadsenim tleskas imperialnimu revizionismu a porusovani mezinarodniho prava na Aljasce, ale jakmile nekdo (byt v provokaci jako slecna s pindourem) aplikuje stejnou zvracenou logiku na Trianonske hranice, okamzite se hystericky schovavas za nedotknutelnou suverenitu. Nemuzes cynicky ohybat mezinarodni pravo podle toho, ke ktere velmoci zrovna vzhlizis jako vazal. Tvoje potreba vytahovat antropologicke fetise (krasa slovenskych zen), urazet ceskou identitu nalepkou "Bohemu“ a blouznit o tom, jak Cesi "stunu“ po spolecnem state, je z psychologickeho hlediska pruzracne cistou projekci hlubokeho komplexu meneccennosti. Moderni, sebevedomy a suverenni narod nema zapotrebi neustale hystericky jecet do sveta, ze "neni sra**a“, a definovat svou hodnotu pouze skrze animositu vuci sousedum. Korunou tveho myslenkoveho selhani je pak tvoje deklarovana katolicka identita. Pokus povysit primitivni, kmenovy sovinismus a nenavist vuci jinym narodum na moralni ctnost je v primem a fatalnim rozporu s krestanskym univerzalismem. Ty nejsi obhajce viry, Ty jsi pouze ublizeny nacionalni fetisista, ktery si z nabozenstvi udelal politicky kyj.



| Předmět: RE:
22.06.26 14:38:45 | #166083 (1)

"Slovensko = Titanic" - "s kapitánem Ficem a ta kra, do které narazili je proruská politika."
*3422* *3422* *3422*



| Předmět: RE:
22.06.26 14:50:47 | #166084 (1)

Jih Slovenska je Maďarsko, Bratislava se jmenovala Prešpurk a bylo to maďarské město. Maďar nedopustí odtržení svého území a vezme si zpět, co mu patří. Slovensko může být samostatný stát, ale bez jihu, to Maďar nikdy nedovolí, aj to tak je.



| Předmět: RE: RE:
22.06.26 15:06:07 | #166086 (2)

Tak jako přeješ Rusku vrácení bývalého území, stejně přej i Maďarsku. *691*




| Předmět: RE: RE: RE:
22.06.26 18:38:58 | #166099 (3)

A nejhezčí nejsou Slovenky, ale Ukrajinky. *6904*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 5 hodinami | #166159 (4)

Nejhezčí jsou všechny, které se mi líbí. A těch je všude zhruba stejné procento (tedy po korekci na podíl obézních v dané populaci)…



| Předmět: RE: RE:
před 5 hodinami | #166158 (2)

Prešpurk je česká verze německého názvu Preßburg, maďarsky se to jmenuje Pozsony.



| Předmět: RE:
před 4 hodinami | #166162 (1)

„…vieš, kto sú Slováci/Slovieni? nie sú to "sr--ky", ako si to ty (i mnohí Česi) predstavuješ…“

Ty ale nejsi žádný podstatný reprezentant svého národa (ani my svého), abys mohl interpretovat náš názor na tebe jako názor Čechů na Slováky! To je naprosto stejný ublíženecký postoj, jako když černoch nebo cikán za jakoukoliv antipatií bělocha či gádža ke své osobě automaticky vidí rasismus, a ne třeba své hloupé názory…




| Předmět: RE: RE:
před 3 hodinami | #166165 (2)

arecuk slovaci jsou ve V$ - dva cistokrevi a jeden slovensky polak a druhy slovensky madar :-)) Takze jednoduseji celou V4 vedou slovaci ;-)))




| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166169 (4)

Matka Petera Magyara - Monika. Édesapja mela matku slovenku



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166174 (5)

ad kiwiboy:
.."Matka Petera Magyara - Monika. Édesapja mela matku slovenku"..
tvoje madarsko-ceska veta nedava smysl gramaticky, logicky ani historicky.. slovicko Édesapja totiz v madarstine znamena jeho otec, takte jsi prave zpritomnil blabol Monika otec mel matku Slovenku - vyjma toho sis slovenske predky Petera Magyara samozrejme kompletne vycucal z prstu - matka Petera Magyara se jmenuje Mónika Erőss a jeji rodina ma koreny uplne jinde, drahy priteli



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166177 (6)

nocrozar -- mas naprostou pravdu -- ale Monika Eros ma matku slovenku -- nebo ne ??



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166185 (7)

ad kiwiboy:
jeho rodina pochazi z Madarska a udajnou slovenskou babicku povazuji spis za produkt lidove tvorivosti, drahy priteli



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166186 (8)

necroczar -- ja se nedohaduji -- mozno mas pravdu ale ve V4 jsou 100% dva slovaci coz je polovina :-))) Neber to, ze jsem na strane slovaku --
Ale madari jsou jim urcite nakloneni a polaci taky tak vice nez cechum -- Mluvim hodne s polakama asi vam cechum nemuzou zapomenout Tesinsko -- Abych pravdu napsal ja osobne mam cesko a cechy rad.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166194 (9)

ad kiwiboy:
tve myslenkove veletoce jsou fascinujici pripadova studie ciste lidske hlouposti.. zacali jsme u tve zprasene madarske gramatiky a kompletne vycucanych slovenskych predku madarskych politiku. Kdyz jsem te chytil pri lzi a tve vymysly se sesypaly jako domecek z karet, zacal jsi blabolit o stopadesat let starem Tesinsku a sve pocitologii, kdo ma koho ve V4 radsi - tomuto ubohemu klickovani se v diskuzi rika argumentacni faul red herring. Tvoje naivni hospodske teorie o geopolitice, zalozene na tom, co ti zrovna napovidalo par tvych znamych z Polska, nikoho nezajimaji - realny svet takhle nefunguje
p.s. nejsem Cech



| Předmět: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166192 (3)