Už bych se zas opakoval. Popíráš tu základní lidskou zkušenost, i
poznatky psychologie. Emoce nejsou žádné dojmy, ale v psychice objektivně
existující motivační činitelé. Jsou to psychické obsahy či objekty.
Zkoumáním emocí samozřejmě zkoumám emoci a nic jiného než emoci.
Poznání, čím se emoce vyznačují a jak fungují, a jak funguje každá
jednotlivá emoce (protože třeba radost funguje jinak než hněv; některé
emoce mají obsesivní povahu a proto není dobré je nechat naplno "vzrůst",
zatímco jiné jí nemají), mi samozřejmě dává poznání, jak fungují
emoce. A emoce jsou jedna z funkcí psychiky. Poznáváním fungování
psychických funkcí poznávám fungování psychiky. Popíráš tu funkci,
která přímo definuje člověka: uvědomění sebe sama. Rozhodně neplatí,
že když introspekce není intersubjektivně falzifikovatelná, tak že
nepředstavuje provádění analýzy. Znamená to jenom tolik, že nemůže být
brána jako vědecká metoda. To samo o sobě ale neříká nic o tom, jestli
produkuje přesná nebo nepřesná data.
Používáš neplatné analogie. I když koneckonců poznáním toho, jak
funguje software, poznávám i to, jak funguje jeho zdrojový kód.
Pokud je mi známo, tak neurobiologicky lze mapovat psychické dění jen do
určité míry. Alespoň v současnosti.

není to tak dávno, kdy
stálo v zprávách, že z letadla před startem museli vyhodit jednoho chlapa,
protože si jeho sousedé (v letale) stěžovali na zvuky a smrad z jeho
střevních turbulencí.




Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.







Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty. 



