ad soucet:
tve popirani reality hranici s komedii - tvrdit, ze pri anihilaci hmota nemizi,
ale jen se "přeměňuje na jiné typy hmoty", je fyzikalni analfabetismus -
kdyz se elektron s pozitronem anihiluji na fotony, zmizi veskera klidova
hmotnost i veskera "substance" - zbude jen cista energie (elektromagneticke
vlneni), ktera nema zadnou latkovou podstatu - pokud i foton nazyvas "typem
hmoty", pak jsi prave pojem hmoty ucinil zcela bezvyznamnym.. pletes se - fyzika
hmotu (matter) definuje naprosto presne: jsou to fermiony (kvarky, leptony),
ktere podlehaji Pauliho principu - pole, ktera zprostredkovavaji sily (bosony),
se za hmotu v klasickém smyslu nepovazuji - to, ze ty tyto exaktni definice
neznas, neznamena nic jineho, nez ze tve "vzdělání" konci u lidovych nazvu
veci.. znovu opakujes tu samou chybu - elektron je definovan vlnovou funkci -
pokud se zmeni hybnost nebo poloha (kolaps), zmenil se fundamentalni fyzikalni
stav - tva vira, ze tam zustava "stále stejný elektron", je jen tva naivni
jungianska personifikace excitace pole - v kvantovem poli neni zadna "stálá
kulička", je tam jen dynamicky kod stavu.. prohlasit, ze "čistá energie
existuje jen v pošahaném mozku", je tvuj nejvetsi gol do vlastni site - bez
ciste energie (fotonu) by Slunce nesvitilo, tvuj mobil by neprijimal signal a ty
bys nevidel ani tu svou milovanou zed - popiras zaklady termodynamiky jen proto,
abys nemusel uznat, ze realita je v zakladu matematicka.. pokud pro tebe
"vědět, co se děje" znamena videt mechanicka kolecka, pak ve fyzice 21.
stoleti nebudes vedet nikdy nic - veda zna mechanismus dekoherence – vime, jak
se informace rozplyva do prostredi - to, ze to tvoje "logika" nepobere bez
nazorne ilustrace pro materske skoly, je tvuj limit, nikoliv limit vedy..

Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty.









) Na látku a pole dělí hmotu fyzikální
věda a důvody jsem uvedl. Pohybuješ se úplně mimo fyzikální vědu, někde
ve svém vyfantazírovaném matrixovském světě.