Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #158336

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: Nesmyslná kritika evoluční…
13.04.26 21:36:05 | #158336
Reakce na příspěvek #158277

Dost hloupý argument, vysmívat se někomu za něco, co vůbec netvrdí. Jen z lenosti, či spíše strachu, zjistit si, co tvrdí doopravdy… Tolik se bojíš o svou víru, že si o tom nechceš nic přečíst ze seriózních zdrojů?



| Předmět: RE: RE: RE: Nesmyslná kritika evoluční…
13.04.26 21:39:16 | #158339 (1)

to si jen dělám srandu z toho jak evolucionisté tu teorii mají podloženou krásnými pohádkami, které považují za důkaz evoluce.
mohu doložit podvodu kterého se dopouštějí a tím je dokazování v kruhu. *691*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná kritika…
13.04.26 21:40:08 | #158340 (2)

Dokazování v kruhu je vaše doména.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná kritika…
13.04.26 21:45:51 | #158345 (3)

takže dej sem důkaz naší domény konkrétně a já tě argumentačně zničím protože ty ten důkaz nemáš já naopak ano.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná kritika…
13.04.26 22:36:11 | #158348 (2)

Ty tady šíříš hoax o objevení Noemovi archy a budeš zpochybňovat vědeckou evoluční teorii, která je zatím jen teorii a je postavená na jistých faktech?? *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087* *5087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná kritika…
14.04.26 00:36:48 | #158351 (3)

NE jak jsem psal je postavena na nevědeckém fejkovém dokazování kruhem. funguje na principu Fejkových příběhů, například jak se ryby rozhodly vyměnit žábry za plíce. *5200*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
14.04.26 05:24:07 | #158353 (4)

Co myslíš jonatane1, mají buňky plíce, nebo žábry? Peří, nebo srst ? Co o tom píše slovo boha ? Ahááá, slovo boha mlčí, to se podívejme, bůh neví co je buňka, že ? Neví co je bakterie, že ? A proč to neví ? Nemá mikroskop a nemá vzdělání, nemá ani jeden doktorát, nechodil ani na Karlovu univerzitu. Co myslíš, proč odvrhne pulec žábry a nechá si narůst plíce :
To teprve lidé prozradili bohovi, že Země není placatý střed Vesmíru. To akorát kreacionisté, skoro polovina USA občanů, věří slovu božím na slovo a vědce považují za lháře. V USA bys jonatáne našel miliony kámošů.

Představ si, že jejich kreacionisticky studentská mládež se vydávala o prázdninách na obrovské naleziště stop dinosaurů a skutečně jednou rozhlásila, že našla lidskou stopu otisknutou vedle stopy dinosaura. Tím se sice historicky zesměšnila, ale potvrdila pravdu příběhů Freda Flintstona (komedie The Flintstones).

mrkni se třeba do https://cs.wikipedia.org/wiki/Paluxy
"V pozdější době se zdejší fosilie staly objektem zájmu kreacionistů "Mladé Země". Ti spatřovali v některých ploskochodných stopách menších dravých dinosaurů stopy člověka a tvrdili, že lidé a dinosauři žili společně. To je však veškerou paleontologickou evidencí vyvráceno. Bylo dokonce zjištěno, že někteří lidé zde občas stopy uměle vyrývali do podloží."



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
14.04.26 05:41:36 | #158355 (4)

A ještě poznámka.
Skutečně existují druhy ryb mající plíce, nebo kombinaci plic se žábrami. Také jsou živočichové (obojživelníci) s mezistupni orgánů k výměně v krvi rozpuštěných plynů. Zadej si do Wiki "Ryby dýchající vzduch".



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
před 18 hodinami | #158397 (5)

*6365* Proč se Latimérie podivná nevyvíjí je stejná už 400 milionů let. *6365*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 18 hodinami | #158400 (6)

Tak to ti můžu říct úplně přesne: páč ji Pánbů stvořil k obrazu svému, tedy dokonalou...



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 18 hodinami | #158401 (6)

stejně jsou na tom i žraloci



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 10 hodinami | #158410 (6)

Zamrzla ve svém vývoji, jako i ty, hochu. *15238*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158423 (7)

aha to jsou výmluvy jednu se něco vyvíjí a podruhé to zamrzne.
je vidět, že evoluce se dá vykládat vskutku kreativně- vždyť je to také pohádka, která se upravuje podle potřeby *6554* *2614*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
14.04.26 07:58:25 | #158356 (4)

Ty ryby se určitě k ničemu nerozhodly. Ta přeměna probíhala velmi dlouho. možná miliony let. Přežívali jen ti tvorové, kteří se dokázali, nejdříve jen na krátký čas, přizpůsobovat změnám vnějšího prostředí. Byl to boj o přežití, žádné dobrovolné rozhodnutí. Žádný kouzelný proutek, žádné kouzelné zaříkadlo - podstata všech náboženství, jim nepomohlo.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
před 18 hodinami | #158395 (5)

tak to je syndrom učitel co vtloukal do hlavy děckám tyto naprosté nesmysly. Už vidím jaká je to výhoda napůl vyvinuté plíce a napůl žábry. *6365*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 16 hodinami | #158406 (6)

Že zrovna ty to nechápeš není vůbec překvapující.
Jako kluk jsem rád četl knihy Josefa Augusty s obrázky Zdeňka Buriana. Např. Ztracený svět nebo Zavátý život. Tam velmi poutavým způsobem a na konkrétních případech popisuje evoluční proměny v pravěku. Někdy jsem ty texty s dětmi četl i v literární výchově. Zaujala je jejich přitažlivá forma a dobrodružný obsah.
Ty děti věděly o pravěku a o vývoji života nesrovnatelně víc než ty.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 15 hodinami | #158409 (7)

No konečně si se přiznal, že evoluce je snůška dobře napsaných pohádek.
akorát si z děcek udělal hlupáky, když si jim neřekl, že je to jen pohádka a né skutečnost.
Toto všechno máme za sebou a děcka byli od nás rodičů informovány, že učitelé tak trochu kecají nesmysly a lžou. *5200*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158415 (8)

Učitelé zpravidla nelžou, žáci by na to dřív nebo později přišli a to by znamenalo veškerou ztrátu autority. Je v tom i určitý morální kodex, ale ten se neopírá jen o nějaká boží přikázání, ale o stavovskou a osobní čest.
Zkus si někdy zjistit, jaký je rozdíl mezi populárně naučnou literaturou ( příběhy jsou vymyšlené, ale zachycují události, které se v takové podobě skutečně stávaly a to opakovaně) a pohádkami. Pohádky jsou zcela vymyšlené a nereálné, stejně jako mnohé tvé příspěvky.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158418 (9)

Pohádky včetně mýtů taky zachycují určité události, které se stávali i opakovaně stávají.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158422 (9)

Dejme tomu, že si učitelé myslí že nelžou oni ale lžou a je to jejich vina a lenost že si o té evoluci něco nezjistili.
Prostě učí to co jim bylo řečeno že mají učit. Stejně tak učili za komunistů komunistické sračka a teď učí zase něco jiného občas také sračky.
Ale našli se i výjimky co učili víceméně pravdu. Vím to, holka začala poprve učit, ve škole byli děcka co nebyli na prázdninách a ona neměla dané co má učit. Ještě nezačal školní rok. Říkala, že se už po půl hodině se nudila a nevěděla co těm děckám má říkat. Říkala toto: " Tak jsem těm děckám říkala nějaké sračky, abych je zabavila." Učí se učit ty nejmenší. Asi ji poradím jim říkat nějakou pohádku, třeba o karkulce. *27179*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
14.04.26 10:51:28 | #158362 (4)

Jenže právě toto ti můžu dokázat i dnes na faktu, že to tak mohlo být.
*3655*
"Existují ryby, které mají jak žábry, tak plíce - jedním z příkladů je bahník australský." Tento druh ryby je považován za živoucí fosilii a má schopnost dýchat nejen žábrami pod vodou, ale také plícemi, což mu umožňuje přežít i mimo vodu.
*6476* *6476*
No toto si představ.
*5087* *5087* *5087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nesmyslná…
před 18 hodinami | #158396 (5)

přežije tak 5 minut a potom chcípne *27179*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 17 hodinami | #158403 (6)

Plácáš provokativní nesmysly.
Kolik ti je? 10?
*32558* *5655*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 16 hodinami | #158404 (7)

tobě je 5 když ani nevíš, že na souši ta ryby dlouho nevydrží a chcipne *6365*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 16 hodinami | #158407 (8)

*5087*
Proč si o tom něco nenajdeš na internetu, než začneš plácat nesmysly??
*32558* *17619* *5087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 15 hodinami | #158408 (9)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: urážka



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 10 hodinami | #158411 (9)

On se Evoluce bojí, jako čert kříže, tedy jako každý kreacionista pravdy.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158413 (10)

říkám co dělají evolucionidsti za podrazy, aby převědčili o své "pravdě"




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158414 (11)

Proč se nedokážeš srovnat s tím se evoluci stvořil i tvoří Bůh ?
Je to patrné i na tom že máme Sarej a Novej Zákon :-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158420 (12)

jak si přišla na to že se nemohu srovnat že Bůh stvořil evoluci? to si zjistila z věštecké koule? nebo jak? *5679*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158417 (11)

Zastánci evoluce nepotřebují žádné podrazy, naopak každá mylná informace a chyba by bránila v dalším upřesňování a doplňování této teorie. Naopak, jsou to kreacionisté, kteří se neváhají snížit k takovým podvodům jako třeba už diskutovaný nález archy na Araratu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158421 (12)

Psal jsem, že mám pro jejich podrazy důkaz. Oni to dělají. Je to dáno jejich ideologickým pohledem na věc.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158426 (11)

Proti - "vše stvořil Bůh" - jsou nevinní andělé. *17619*
Hlavně ten tvůj objev archy - to je terno *5087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #158412 (9)

Moudrému napověz, hloupého trkni- skusil jsem napovědu nazabrala.
Ta ryby nedokáže žit stabilně na souši prostě by chcípla



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158425 (10)

No stabilně ne, ale taky ne jen 5 minut jak tvrdíš ty.
Takže neodbočuj *3422*