ad soucet:
tva snaha vtipkovat o Pythagorove vete je jen ubohou zasterkou - tvrdit, ze pole
je jen "prostor pro výměnu částic", je diletantismus, ktery ignoruje
poslednich 70 let fyziky - v moderni vede neexistuje nic jineho nez pole –
castice jsou jen lokalni excitace (vibrace) techto poli - tvuj "nábytek" v
prostoru neexistuje, existuje jen pole, ktere vibruje.. tvrdit, ze castice v
superpozici "má polohu, jen je tam jinak přítomna", je jen tvuj zoufaly
semanticky tanec - pokud poloha nema souradnice (x, y, z), pak neni definovana -
to, co ty nazyvas "jinou přítomností", je matematicka vlnova funkce, ktera
popira samotny koncept "objektu", na kterem lpis - jinak ona Pythagorova veta je
staticky vztah - Pauliho vylucovaci princip je dynamicky zakon, ktery realne
generuje degenerovany tlak, diky kteremu neproletis tou svou zdi.. oznacovat
videni kodu v realite za symptom schizofrenie je utokem na celou generaci fyziku
od Heisenberga po Tegmarka - pokud je realita "hmotná" a ne matematicka,
vysvetli mi uz konecne tu NELOKALITU! zase jsi utekl! pokud jsou castice
"reálné věci" v prostoru, jak je mozne, ze Bellovy nerovnosti jsou poruseny?
jak muze castice "vědět" o stavu druhe na opacnem konci vesmiru bez
signalu?
p.s. tva "logika" je jen biologicky sum tvora, ktery se naucil hazet kameny, ale
odmita pochopit zakonitosti, ktere ty kameny tvori - na tuhle uroven abstrakce
proste nemas vybaveni - jsi v pasti sve vlastni lebky a tvuj jediny argument je
diagnoza oponenta, protoze vedecky jsi byl rozmetan na kvarky, o jejichz barve
stale jen "tušíš"

Nepsal jsem, že pole je prostor pro
výměnu částic. A to že budeš částici chápat jako "excitaci" pole
nepopírá to, co jsem o polích psal. Prostor samozřejmě není prázdný,
jestliže v něm něco (sic!) vibruje - nemůžeš tvrdit, že tam není nic,
když je tam něco, co vibruje. Tvoje tupost je už únavná. Vlny nemají
souřadnice x, y, z. A pokud bys chtěl tvrdit, že namísto objektu se na
místě vyskytuje matematická vlnová funkce, tak bys musel matematické
vlnové funkci připsat třeba hmotnost nebo el. náboj.
To si vyřiď s psychiatrama, já jenom tlumočím
jejich stanovisko (mimochodem i vědci trpí duševními chorobami). Ten
mechanismus není znám, jak to ty částice ví. Spadá to pod obecnější
otázku po povaze kolapsů funkcí apod.
Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty.








