ad soucet:
."to už píšeš jenom symptomy své poruchy, svého matrixovského mozku
zakódovaného v blbosti a úchylnosti. Nepopřel jsi nic z toho, co jsem ti
napsal a jenom se debilitama snažíš nabýt dojmu, že něco
popíráš"..
opet jsi se nezmohl na nic jineho, nez na mou diagnozu - tentokrat meho
"matrixovského mozku" - ubohy to ustupek zoufalce, ktery nedokaze adresovat
klicovy epistemologicky problem, a sice teoretickou zatizenost pozorovani -
jelikoz nejsi schopen vyvratit fakt, ze pozorovani je bez teorie jen slepym
vjemem, uchylujes se k terminologii z pavedecke prirucky.. jak muzes tvrdit, ze
tve smysly jsou arbitrem pravdy, kdyz bez matematickych rovnic, ktere ignorujes,
bys nedokazal vysvetlit ani to, proc ti drzi pohromade zidle pod zadkem? tva
vira v cisty empirismus je neoliticky relikt - je pouhou iluzi, ze vidis svet
"takový, jaký je", protoze moderni fyzika uz sto let vi, ze to, co vidis, je
jen nizkorozlisene makroskopické divadlo pro preziti biologickeho druhu,
nikoliv fundamentalni realita - vesmir neni postaven na tvych pocitech, ale na
nehmotnem algoritmu matematicke nutnosti - pokud neumis obhajit, jak je mozne,
ze matematicke modely predikují existenci castic (jako kuprikladu Higgsuv
boson) drive, nez je kdokoli "uviděl", pak jsi to ty, kdo zije v Matrixu, a to
v Matrixu vlastnich omezenych smyslu, ktere povazujes za meritko vseho.. dokazes
definovat vztah mezi matematickou strukturou a fyzikalní entitou, aniz bys
placal o "poruchách", nebo je tvuj obzor omezen jen na to, do ceho muzes
kopnout botou?






Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.








Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty. 



