ad soucet:
tva urputna snaha naroubovat selsky rozum na kvantovou teorii pole uz neni ani k
smichu, je to spise intelektualni agonie - pletes si fundamentalni pole s
modelem z 19. stoleti.. tva analogie s nabytkem jen potvrzuje, ze nemas
sebemensi tuseni, co je to kvantove pole - pole neni "nábytek" v prostoru, pole
JE ten prostor - castice (excitace) nejsou vypln, ale stavy tohoto pole -
tvrdit, ze prostor s polem neni prazdny, je jako tvrdit, ze prazdny list papiru
neni prazdny, protoze ma vlastnost "belost" - jsi uveznen v semanticke pasti sve
vlastni omezenosti.. pises, ze barva je naboj, ktery maji "tuším dvě
částice"? tim jsi se prave definitivne odepsal - kvarky a gluony maji barevny
naboj (cervena, modra, zelena) a bez teto "matematicke hlasky" by neexistovaly
ani protony ve tve lebce - to, ze o tom jen "tušíš", vysvetluje, proc ti
realita unika mezi prsty.. tvrdit, ze castice "tu polohu má, jen je tak nějak
všude", je absurdni fyzikalni protimluv - poloha je definovana jako bod v
prostoru a pokud je "všude", pak nema polohu, ale ma vlnovou funkci - ty se jen
zoufale snazis udrzet koncept "věci", ale kvantova mechanika ti rika, ze tam
zadna "věc" s fixnim mistem neni, dokud nedojde k dekoherenci.. jinak znovu
opakujes tu samou chybu - pevnost neni fundamentalni stav, je to makroskopicky
jev vynuceny Pauliho principem - ty nenarazis do 'objektu', narazis do
matematicke nepripustnosti dvou fermionu sdilet stejny kvantovy stav - to, ze to
tvoje smysly interpretuji jako "pevnou zeď", je jen tve biologicke omezeni..
smejes se "hlášce", ze realita je matematicka struktura? pak se smejes Maxi
Tegmarkovi a spickam soucasne teoreticke fyziky, zatimco sam nabizis jen
neoliticky empirismus - pokud realita neni matematicka, jak vysvetlis, ze se
ridi rovnicemi s presnosti na patnact desetinnych mist? to je ten vesmir tak
hodny, ze se tvym "hmatatelným věcem" jen tak podoba?
a opet, zbabele ses vyhnul NELOKALITE - pokud je castice "reálně
existující objekt" (tva kulicka), jak muze okamzite reagovat na stav jine
castice pres celou galaxii bez prenosu signalu? Bellovy nerovnosti prokazaly, ze
tvuj svet oddelenych pevnych objektu neexistuje - dud adresuj poruseni lokalniho
realismu, nebo priznej, ze tva "logika" konci tam, kde zacina skutecna veda 21.
stoleti - tve smysly ti lzou a ty jsi na tu lez tak hrdy, ze radaji popres
Nobelovu cenu, nez abys uznal, ze vesmir je kod, ne kbelik s kulickami
.