Prosimtě kde píšu o nějakých brýlích? Vážně vůbec nerozumíš
tomu, co píšu a furt si tam něco přimýšlíš. Ukazuju ti to na příkladu
té kvantové mechaniky. Pokud bys chtěl ověřit pravdivost poznatků
kvantové mechaniky, a to za použití vlastní aparatury, tak bys musel s
procesem poznání hmoty postoupit na úroveň dnešní vědy. S introspekcí je
to to samé. Chceš-li si třeba ověřit poznatky budhismu o tom, jaký je
kauzální řetězec vzniku žádosti, tedy jaké všechny psychické procesy
proběhnou předtím, než člověk zaznamená pohnutku žádosti - ty procesy
jsou nevědomé, tj. člověk o nich neví, protože probíhají pod prahem
vědomí, ale mohou se stát vědomými, pokud bude člověk provádět
introspektivní sebeanalýzu a to pořád dál a dál (hloubš a hloubš) - tak
musíš ve své introspekci dojít až tak daleko (či hluboko), že tyto
procesy objevíš, uvidíš neboli zvědomíš. Žádná speciální metodika,
žádné nastavení, žádné brýle, nýbrž prostý analytický proces.
Tvoje obviňování a osočování nejsou argumenty. To jsou obranné
mechanismy, jak už jsem psal. Je to irelevantní šum. Stejně jako vkládání
do mých slov něčeho, co tam není, také není argument, je to falešný
argument. Spíš ty mi připadáš, že se na to co píšu díváš
ideologickými brýlemi.

není to tak dávno, kdy
stálo v zprávách, že z letadla před startem museli vyhodit jednoho chlapa,
protože si jeho sousedé (v letale) stěžovali na zvuky a smrad z jeho
střevních turbulencí.




Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.







Foton je, coby polní
částice, samozřejmě částicí hmoty. 



