ad jonatan1:
.."problém je ten, že i kdyby si Bibli neznal, poznáš Boha ze stvoření
z přirozeného světa jaký je. ne Ateisté nemají skutečné poznání.
Třeba jejich víra v neexistenci Boha není skutečné poznání ale jen pouhá
víra"..
tvrdit, te atheismus je "víra v neexistenci", je stejny strukturalni nesmysl,
jako tvrdit, ze vypnuty televizor je jednim z vysilacich kanalu - atheismus neni
vira, je to absence viry v tve neprokazatelne nadprirozene entity pro absolutni
nedostatek faktickych dukazu.. pokud tvuj system nedokaze rozlisit mezi
nedostatkem evidence a dogmatickym poprenim, pak v areopagu logiky neexistujes
jako svepravny partner, drahy priteli.. tvrdit, ze "poznáš Boha ze
stvoření", predpoklada, ze svet je stvorenim.. to, co ty nazyvas Bozim dilem,
je z hlediska vedy prosta objektivni realita ridici se fyzikalnimi zakony a
videt v prirode Boha je tva subjektivni projekce, nikoliv poznani - zamenujes
svou intuici za ontologicky fakt.. zatimco atheista je otevren verifikovatelnemu
poznani, ktere se meni s novymi daty, ty jsi uzavren v dogmaticke smycce, ktera
realitu ohyba podle starovekych predstav










Teologie takového boha by potom byla
popisem instinktu.


Intelektuálně jsi na tom vážně bídně,
když dovedeš prohlásit takový protimluv, že je to "prazdny prostor vyplneny
kvantovymi poli". Když tam jsou kvantová pole, tak ten prostor není
prázdný. Prázdný by byl, kdyby tam nebylo prostě nic: žádné částice,
žádné pole. Žádné objekty, žádné síly. Prostor, ve kterém něco je;
který je něčím vyplněn, ten není prázdný (=prostá logika). Když
odstraním popisný formalismus, tak odstraním popis, ale ta popisovaná
částice tam pořád bude, bude se dál projevovat svými vlastnostmi. Popsat
jí můžu klidně jiným způsobem, ne zrovna nějakou takovou funkcí. A
neexistence skrytých parametrů znamená jen tolik, že některé vlastnosti
částic skutečně nejsou pevně dané, tedy že na fundamentální úrovni
panuje indeterminismus. Ale reálným objektem (skutečnou věcí) ty částice
jsou.





















